Historický kaštieľ v Záborskom pri Prešove na predaj

Cena 0 EUR
Lokalita Záborské
Aktualizácia 25.8.2023
Vlastníctvo osobné
Plocha pozemku 2427 m2
Stav čiastočná rekonštrukcia
Energetický certifikát NemáMám záujem
URBANREAL RK Vám exkluzívne ponúka na predaj historický kaštieľ v obci Záborské pri Prešove.
Pôvodne renesančný kaštieľ, postavený v roku 1614 v centrálnej časti obce Záborské, bol v roku 1741 prestavaný v barokovom slohu. Ďalšie stavebné úpravy boli na kaštieli realizované v polovici 19.storočia. Naposledy slúžil kaštieľ ako knižničný depozitár.
Budova je prevažne obdĺžnikového tvaru rozmerov cca 18x18 metrov, pozostáva z čiastočne podpivničeného podlažia, 2 nadzemných podlaží a veľkého podkrovného priestoru. V nárožiach budovy sú 2 vežičky, budova má úplne barokizovanú fasádu.
Väčšina miestností v budove má renesančné a valené klenbové stropy. V najväčšej miestnosti kaštieľa, tzv. tančiarni / cca 80 m2/ sa nachádza veľká kachľová keramická pec.
Budova má hrubú podlažnú plochu cca 820 m2 a prináleží k nej pozemok s celkovou výmerou 2427 m2. Nachádza sa v nej viac ako 20 miestností.
Na pozemku sa nachádza vlastná kopaná studňa, objekt má el. prípojku /v súčasnosti odpojenú/, pri pozemku sa nachádza bod napojenia na verejný vodovod, plynovod a kanalizáciu.
Na rekonštrukciu kaštieľa bola spracovaná projektová dokumentácia s cieľom vybudovania ubytovacieho zariadenia s wellness zázemím. V kaštieli bol vykonaný architektonicko-historický výskum, má spracovaný statický posudok. Stavebné povolenie na predmetnú rekonštrukciu je aktuálne platné.
Ponúkaná nehnuteľnosť sa nachádza 2,5 km od prístupu na D1 diaľnicu PP-PO-KE a iba 5 km od centra krajského mesta Prešov.

Video obhliadka: https://youtu.be/tI972WGQokc
Virtuálna obhliadka: https://my.matterport.com/show/?m=J2SPLRx66ko

CENA objektu s PD a stavebným povolením: pri osobnej obhliadke nehnuteľnosti

V prípade záujmu kontaktujte makléra:
Mgr. Ladislav Šandor
tel.: 0918 528 326, 0948 362 720
e-mail: sandor@urbanreal.sk
web: www.urbanreal.sk

zobraziť celý inzerát

Poslať inzerát známenu


Sledovať ponuku
NOVÉ BYTY A NEBYTOVÉ PRIESTORY 
S PRIVÁTNYM PARKINGOM
NA SOLIVARSKEJ ULICI V PREŠOVE NA PREDAJ
 

Byty na predaj - Byty Solivarská Prešov